HAKKIMIZDA

Güllük beldesinin 2 km kuzeyinde Manastır Mevkiinde bulunan Güllük Limanı Bodrum-Milas havalimanına 10 km uzaklıktadır.
Güllük Limanı yap-işlet-devret modeli ile yapılan özelleştirmenin en güzel örneklerden biridir.

“Yeni Güllük Gemi Yanaşma İskelesi” bir yıldan daha az bir sürede tamamlanarak 10 Haziran 2006 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Resmi açılışı başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 08 Eylül 2006 tarihinde yapılan limanımız 50.000 dwt tona kadar olan gemilere hizmet verebilmektedir.

Güllük Liman İşletmeciliği İnşaat,Turizm, Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ortakları arasında; Artel Enerji A.Ş., Ar-Yapı A.Ş., Gülport A.Ş., Maruf Tekstil A.Ş. ve Çakıroğlu Sinop Liman İşletmesi A.Ş. bulunmaktadır.

Firmamız tarafından 2012 yılına kadar işletilecek Güllük Limanı; Muğla bölgesindeki ihracat ve ithalat yüklerinin elleçlenmesini karşılayacağı gibi diğer yakın bölgelerdeki ihtiyacı da rahatlıkla karşılayabilecek kapasitededir.

En modern teknoloji ile donatılan ve standartlara uygun hizmet kalitesini kendisine prensip edinmiş olan limanımızda; dökme ve torbalı feldspat, blok veya işlenmiş mermer, kalsit, zımpara taşı, kuvars ve diğer dökme ve paketli yüklerin yükleme ve boşaltımı yapılmaktadır.

Eski Güllük iskelesinde yapılan yıllık 2,4 milyon ton yük kapasitesini Yeni Güllük Limanımızda 5 milyon tona çıkarmayı hedeflemekteyiz.